Dzisiaj jest śr lis 14, 2018 2:23 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Dziewczyny bylam juz 2 razy u ginka i nic nie bylo o ciazy blizniaczej a jestem w 12 tyg. czy jest mozliwosc, ze jeden sie schowal za drugiego zy cos takiego? pytam bo zawsze marzylam o blizniatkach i zawsze sie o to modlilam :(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Ja pierwsze USG mialam w 5 tci wyszlo ze bedzie jedno dziecko
a gdy mialam w 8tc kolejne USG nieźle sie zdziwilam jak zobaczylam moje dwa fikajace tycie babelki :D

Moj Maz powiedzial zebym juz nie chodzila na zadne USG bo co wizyta to wiecej dzieci :hil: :hil: :hil:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A my wczoraj bylismy na usg i doktor powiedziala ze to czwarty tydzien i ze pecherzyk ma juz 5 mm ale obok jest drugi. I ze moga byc blizniaczki. za dwa tygodnie nam potwierdzi a narazie cieszymy sie jak dwa wariaty
bo to beda nasze pierwsze SŁONECZKA :lol2:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziubaski Dwa :D :D super, trzymam kciuki za dwa babelki :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Artlia dziękujemy :) już nie możemy się doczekac kolejnej wizyty i potwierdzenia... jak to dłuuuugo trwa, eh!ja chcę już!!! ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziubaski Dwa pisze:
Artlia dziękujemy :) już nie możemy się doczekac kolejnej wizyty i potwierdzenia... jak to dłuuuugo trwa, eh!ja chcę już!!! ;)

no i ja tez trzymam kciuki!!! :lol: informuj nas na bierzaco!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chyba czas do Was dołączyć. Podglądam wątek od jakiegoś czasu i myślę, że już mogę się ujawnić.
Mam już dwóch cudownych synków, w pewnym sensie bliźniaków (urodzili się tego samego dnia, ale w odstępie 3 lat :P :P :P ) i teraz spodziewam się prawdziwych bliźniąt. Nadal nie mogę wyjść z szoku- nie planowaliśmy już więcej dzieci- a tu taka niespodzianka. Dziś zaczynamy 10 tydzień ciąży, o dwóch dzidziusiach dowiedziałam się dokładnie 3 tygodnie temu. Dziś byłam na kolejnym (3 już usg) i widziałam jak moje maluszki fikają :P :P :P :P
Bardzo boję się tej ciąży- jestem po dwóch cesarkach więc teraz mam już gwarantowane cięcie. Jeśli donoszę do 36 tygodnia, to w 37 zrobią mi cesarkę.
Od prawie dwóch tygodni jestem na L4, bo maluszki nie do końca się przykleiły. Na szczęście jest już znaczna poprawa (leki i oszczędny tryb życia)
pozdrawiam wszystkie mamusie oczekujące bliźniaków

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

umilka-niooooooo gratulacje!!! :lol: Teraz "przydalyby" Ci sie dziewczynki :wink: .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Umilka- ja ci Gratuluje i z całego serca życzę dwóch dorodnych babeczek :lol: Wejdź na mammy bliżniaków tam wiecej pogaduch jest.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja dowiedzialam sie ze to blizniaki w 6 tyg a w 8 powiedziano mi ze to trojaczki :D
nie martw sie lekarze zawsze tak mowia mi tez tak powiedzieli tak naprawde do 12 tyg moze zdazyc sie wszystko ale ty nie masz na to wplywu badz dobrej mysli :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To moja pierwsza ciąża wiec emocje ogólnie są duże:) o dwóch maleństwach zamieszkujących mój brzuszek dowiedziałam się dość późno bo dopiero w 18 tyg. Pierwsze usg które miałam w 6 tyg ujawniło tylko jedną istotke:) więc gdy lekarz pokazał mi drugą główke byłam zaskoczona, zresztą jak i on:) a jakby nie było wykrakały mi to moje dwie siostrzyczki które chyba modliły się o dwójke podczas sporu o chrzestną matke:P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Pierwsze usg miałam w 5-tyg i była tylko jedna fasolka :lol: gdy byłam na kolejnym usg w9-tyg powiedział mi ginekolog,ze są dwie fasolki.Byłam w szoku nie wiedziałam co powiedzieć byłam bardzo zaskoczona.W20-tyg gin skierował mnie na badanie ultrasonografia i tam lekarz powiedział mi ze jest chłopczyk i dziewczynka to był dla mnie drugi szok bo tak bardzo chcieliśmy mieć parke. :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

:D Ja dowiedziałam się że będe miała bliźniaki w 9 tyg. ale lekarz mi też powiedział żeby się zbyt wcześnie nie cieszyć bo jedno może naturalnie zaniknąć, odecnie jestem w 24tyg. i są obie zdrowo rosną i my się z tego cieszymy. Życzę też tobie takiego szczęścia.

Offline Wyświetl profil  

Jestem nowa.Obecnie jestem w 32 tyg ciąży bliżniaczej,a o tym dowiedziałam się dopiero w 17 tyg tak się jedna ukryła.Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja dowiedziałam się w 9tyg:) na początku byłam troszkę zaskoczona, bo w mojej rodzinie i męża nie było bliżniaków a tu nagle taka niespodzianka:) teraz jestem w 20 tyg :) i już nie mogę się doczekać kiedy przytulę do siebie moje maleństwa :) bliżniaki prawdopodobnie są dwujajowe, ale płci ginekolog jeszcze nie jest pewna, może przy następnej wizycie się dowiemy:) najważniejsze żeby były zdrowiutkie :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

gratulacje wszytskim podwójnie zafasolkowanym :brv: :brv:
zapraszamy na nasz temacik- blizniacze mamusie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczyny a ja nie wiem czy nie będę miała bliźniaków...
od początku ciąży kiepsko było widać co się w brzuchu dzieje (gin nie miał usg dopochwowego) bo jestem puszysta.
teraz kiedy juz widać to i tak większość zasłania łożysko...
i moje łożysko zaczyna się pod pępkiem, "idzie w dół" ,później jest na tylnej ścianie (tego nie widać już) a później "spływa" z górnej ściany macicy ,tak,że dzidzię widać tylko w cieniutkim paseczku pomiędzy tym łożyskiem o.O

dzidzia leży cały czas tak samo (4 badania usg w tym 3d),poprzecznie,główką w lewą stronę,rusza się,serduszko ładnie bije.

Nawet na 3d gin mało co widział,bo mu łożysko zasłaniało...

Kopniaczki czuję różnie (w różnych miejscach).
Jestem teraz w 20 tyg ciąży (i 2 dni).
Dzidziuś którego widać jest mniejszy niż być powinien (nie dużo)i ma mniejszą wagę (w 18 tyg było to 207 g).

Nie wiem sama...
bo czy możliwe byłoby mieć takie wielkie łożysko?że prawie wszystko zasłania?

jest to moja 3-cia ciąża,w niej czuję się strasznie...

proszę podpowiedzcie coś bo martwię się,że to łożysko jest jakieś dziwne...boję się i martwię...najważniejsze,żeby z dzidzią/dzidziami było ok..

Pozdrawiam,
Madziula

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie dziewczyny ja po raz pierwszy :) ja dowiedzialam sie o blizniakach dopiero w 15 tc. Na pierwszym usg w 8tc bylo tylko jedno dzieciatko takze wiadomosc o drugim bardzo mnie zaskoczyla :shock: ale ciesze sie bardzo teraz jestem w 24tc i nie moge sie doczekac az przyjda na swiat :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witaj Gosia i zapraszam na "mamusie blizniakow"- tam sobie piszemy na codzien :wink: [/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja w 4/5tyg,

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC [letni]