Dzisiaj jest wt wrz 17, 2019 1:14 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość

Cześć dziewczyny, mamy przyszłe i mamy już cieszące się swoimi pociechami. Słuchajcie, jestem w 30t ciąży bliźniaczej, od może 2 tygodni cholernie bolą mnie stawy w kolanach, z trudem mogę kucnąć, a po przebudzeniu się rano nie moge zgjąć palców u obu dłoń, bolą kostki. Czy brakuje mi jakiś witamin?, czy może moje stawy nie dają rady przy tak dużym obciążeniu. Założyłam ten temat bo innaczj ma się ciało kobiety przy ciąży mnogiej a pojedynczej. Nasze ciało przy ciąży mnogiej jest bardziej obciążone, wszystkie narządy są powiększone i pracują bardziej intensywnie. Czy podobnie macie lub miałyście?? Czy mam o tym poinformować lekarza? hmm, jak to jest u was?
dzięki
Bożena

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witka, Bożena, ja też 30 tydzień,
niestety nie jestem w stanie Ci pomóc, bo nie mam takich dolegliwości. W poprzedniej ciąży (pojedynczej) bolały mnie bardzo plecy, w krzyżu, od ciężaru brzucha, ale w międzyczasie je wzmocniłam (po tamtej ciąży zaczęlam chadzać na siłownię) i teraz - odpukać - mam luz. Czasem mnie coś pobolewa (biodra, spojenie łonowe) ale tak 1-2 dni i mija. Ja bym zapytała lekarza. W końcu Maluchy ciągną od Ciebie wszystkie witaminy i minerały, i jak mawia mój gin, nie ma tu sprawiedliwosci, najpierw one biorą, a potem może coś zostanie dla Ciebie. 3maj się :)

A swoją drogą, skąd jesteś?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć MoniaPń, czyli podobnie jak ja nosisz podwójne szczęście, jak to ładnie brzmi :) Masz rację przy następnej wizycie u gin powiem że odczuwam ból w stawach, ale tak mi sie wydaje że może spowodowane jest to nadmiernym obciążeniem, przytyłam już 20kg, brzuch mam ogromny i jak mi tato powiedział mało się ruszam i to też swoje robi, zastały się zawiasy. Oszczędzam się, chcę donosić do 37t, tak mi powiedziała gin, już wiem że będę miała cc. Ale jest mi ciężko, szybko się męczę i co chwilę chodzę do toalety także jakieś dłuższe wypady odpadają, no i też stopy mi puchną gdy długo siedzę lub stoję. Ale się wyżaliłam ...:)
Monia jestem z Dąbrowy Górniczej ale teraz mieszkam w RD za granicą. Będę tutaj rodzić i do PL zawitam dopiero za rok.
Pozdrowionka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wiesz, co, wpadnij na wątek mamusie bliźniaków, tam jest nas więcej i dziewczyny mają więcej dośwaidczenia, może coś wymyślą...
a swoją drogą to może by Ci pomogła jakaś gimnastyka dla kobiet w ciąży, np. w wodzie nie obciąża stawów, albo jakaś joga, zawsze byś się trochę rozruszała... tylko nie wiem, co na to Twoja gin. Mi mój zabronił wody, ale to z innych względów... poza tym mam gimnastykę przy starszej córce. Przymusową :twisted:
3maj się, i żal się jak trzeba :-{:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mnie bolały kolana tak ok 33 tyg, w trakcie chodzenia ,zwłaszcza po schodach. Lekarz powiedział, że to przez ciężar, miałam prawie 30 kg wiecej (waga przed ciążą 55kg, a 35 tyg 85kg :) )i kazał wiecej odpoczywać, mniej chodzić.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC [letni]