Dzisiaj jest czw wrz 19, 2019 11:55 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Witam dziewczynki,nie pojawiam się za często,bo duzo pracy mam,obiecuję poprawę.MAm pytanie do tych już doświadczonych:Jak dlug karmilyście piersią i jakim mlekiem dokarmialyście?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja wogole nie karmilam piersia :cry:

A karmie dzieciaki Nanem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kejtuch to mnie pocieszyłaś,ja się staram,ale pokarmu jak na lekarstwo,a mogę wiedzieć dlaczego nie karmilaś piersią?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Sciagalam pokarm 3 miesiace ale musialam i tak dokarmiac. Teraz daje Humana plus.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

aleksad pisze:
Kejtuch to mnie pocieszyłaś,ja się staram,ale pokarmu jak na lekarstwo,a mogę wiedzieć dlaczego nie karmilaś piersią?

Po pierwsze moje dzieci to wczesniaki i w pierwszym momencie poprostu go nie mialam.

A jak sie po ciezkiej pracy :wink: pojawil to mi corka wywinela numer(przestala oddychac)i chyba stres zrobil swoje,bo pokarm zaniknal.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja karmiłam tylko kilka dni!!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja karmialm jakis miesiac z tym, ze w miedzyczasie dokarmialam bebiko Omneo Maxa a Enfamilem Ole.
Z tego co moge doradzic to jak mi mowila "stara" Pani doktor to dziecko przy piersi trzyma sie max 30 min. bo pozniej to dziecko zaczyna traktowac piers jako smoczek i tyle z madrosci, ktorych nei wykorzystalam :)

Offline Wyświetl profil  

Z przykrością czytałam wypowiedzi poprzedniczek. "Karmiłam kilka dni, nie karmiłam wcale.." Ja karmiłam 1,5 roku! Chłopcy urodzili się jako wcześniaki, bez odruchu ssania. Pierwsze dni karmiłam ich przez strzykawkę, po palcu, siarą, którą odciągałam w szpitalnych warunkach. Nie umiałam przystawiać do piersi, nie mówiąc już o znajomości jakichkolwiek technik karmienia bliźniąt! Personel medyczny też nie był skory do pomocy. Ogólnie, radź sobie sama, kobieto. Muszę dodać, że byłam po cesarce, a jeden chłopiec był naświetlany przez dwie doby. Mimo to nawet przez myśl mi nie przeszło, żebym karmiła butelką! Po pierwsze, karmienie piersią to najlepsze można dać noworodkowi. Po drugie, to wygoda dla matki. Nie ma kłopotów z nocnym przygotowywaniem jedzenia, po prostu kładziesz się z dzieckiem, i śpisz dalej. Jak idziesz na spacer, do lekarza, czy po zakupy, nie taszczysz ze sobą dodatkowych akcesoriów. Tym, które twierdzą, że nie miały pokarmu, nie bardzo wierzę. Kobieta ma tyle pokarmu, ile potrzebuje dziecko. Im więcej przystawiasz, tym więcej produkujesz. Trzeba tylko chcieć, a nie iść na łatwiznę. Pewnie, jak niania czy babcia pokarmi butlą, tylko, że to odbija się na dzieciach.Odbierać im to co najlepsze już na starcie? Kobiety! Karmienie piersią na żądanie to najlepsze co możecie dać w prezencie swoim bliźniakom! Nie odbierajcie im tego, tylko dlatego, że teraz jest Wam ciężko. To inwestycja na przyszłość!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

:roll: :roll: :roll: Pytanie brzmialo:" jak dlugo karmilyscie piersia" a nie "dlaczego warto karmic piersia"...Na ten temat sa inne watki...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

No wlasnie. A tak pozatym Twims, ja nie mam blizniakow ale czasem podczytuje to forum, ja mialam tyle mleka ze do kapieli wlewalam swojej corce i co z tego, jak moja niunia nie zaakacetowala mojego mleka, ulewalo jejsie, wymiotowala, nie zdazylam ja od piersi odstawic i juz wymiotowala, miala takie kolki ze wszystcy w domu juz razem z nia plakali choc diete trzymalam caly czas, wiec nie mow ze nie wierzysz ze ktora z mam nie mogla karmic, bo zdarzaja sie takie przypadki i wcale nie w kazdym przypadku musi mleko dostosowac sie do potrzeb dziecka. Wkurza mnie takie gadanie, widocznie mialas kupe szczescia ze pomimo takich przeszkod moglas karmic swoje dzieciaczki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

twims Bardzo dobrze ze karmilas piersia, chwala Ci za to :) ale styl twojej wypowiedzi jest conajmniej nie na miejscu, NIE GANI SIE KOGOS ZA TO JAK DROGE KARMIENIA WYBRAL. TO JEST INDYWIDUALNY WYBOR KAZDEJ Z NAS.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

sylwia81 pisze:
twims Bardzo dobrze ze karmilas piersia, chwala Ci za to :) ale styl twojej wypowiedzi jest conajmniej nie na miejscu, NIE GANI SIE KOGOS ZA TO JAK DROGE KARMIENIA WYBRAL. TO JEST INDYWIDUALNY WYBOR KAZDEJ Z NAS.

:brv: :brv: :brv: :brv: :brv: :brv: :brv: :brv: :brv:

twims-napisalas-
"Tym, które twierdzą, że nie miały pokarmu, nie bardzo wierzę. Kobieta ma tyle pokarmu, ile potrzebuje dziecko. Im więcej przystawiasz, tym więcej produkujesz. Trzeba tylko chcieć, a nie iść na łatwiznę. Pewnie, jak niania czy babcia pokarmi butlą, tylko, że to odbija się na dzieciach.Odbierać im to co najlepsze już na starcie?"

Nooo Dziewczyno! Wkurzylas mnie nie na zarty!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uwazasz,ze klamiemy?! Tylko po co? I jakim prawem uzurpujesz sobie prawo do wypowiadania tak niesprawiedliwych opinii!!! Nie uwazam sie za osobe chodzaca na łatwizne,a tym bardziej,ze cos odbieram moim dzieciom.A jezeli nawet to nie Twoja sprawa!!!!!!
Wybacz,ale jezeli Ci sie zycie nie ulozylo to nie wyzywaj sie na innych!!
Tutaj na tym forum panuje zasada wzajemnego szacunku i jezeli masz zamiar w pszyszlosci z nami rozmawiac to musisz sie do niej dostosowac.Juz nie wspomne o powiedzeniu przepraszam...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja jakoś nie wierzę Tobie twims,pojawiasz się nie wiadomo skąd i siejesz niepotrzebny ferment. JA akurat na łatwiznę nie idę,nikt mnie nie nauczył jak karmić,przystawiam dzieci do pierski-ale co z tego,skoro pokarmu nie produkuję od tego wcale więcej. Dokarmiam butlą,bo nie mam zamiaru głodzić dzieci. Pełno na tym świecie dzieci wychowanych na butli i jakoś gorsze od tych karmionych piersią nie są. Nie mam ani niani ani babci,któa mi dokarmia dzieci,robię to sama-taki mój wybr. A jak Ty miałaś tyle pokarmu,to miałaś po prostu szczęście

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

twims zgodzę się z dziewczynami...znam mamy które bardzo chciały karmić piersią ale niestety nie dało się, ściągały pokarm, cudowały i nic to nie zmieniło, kuzynce z powodu stresu właśnie w szpitalu pokarm zanikł...bardzo płakała z tego powodu a łzy i tak nie wróciły pokarmu...bratowa męża dostała zaraz przy nawale pokarmu zapalenie piersi i też jej kariera się zakończyła...
Sama jestem z bliźniaków i mama opowiadała jak ciężko jej było karmić nas do pół roku i tak dokarmiała na humaną na noc...A karmienie ma sprawiać też przyjemność a nie ból i przymus bo tak trzeba...
Ja karmię do dziś i bardzo się z tego cieszę ale też po woli mi jest ciężko a jeszcze gorzej odzwyczaić małą od cyca...bo ona akurat nie toleruje butelki...
Moja jakoś na cycu a i tak mi choruję częściej niż córka koleżanki na modyfikowanym...więc na to nie ma reguły...
Więc pozwól by kobiety same zadecydowały czy będą chciały się poświęcić bo to duże poświęcenie by karmić cycem i będą czerpały z tego przyjemność...
Z jednym się zgodzę to straszna wygoda ale do czasu...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moje Bobasy mają trzy miesiące i karmię ich wyłącznie piersią. Pięknie przybierają na wadze. Chcę ich karmić jak najdlużej. Jaka to jest wygoda to nawet nie mówie. W nocy bez wstawania i podgrzewania butelek i bez większych wydatków, a Wy drogie Mamusie wiecie ile jest wydatków przy dwójce dzieciaków. Jeśli tylko macie pokarm to karmcie Swoje Skarby piersią. Miałam kryzys kiedy chciałam przejść na butelki bo sutki miałam strasznie obolałe (płakałam aż z bółu) ale wsparcie mojej cudownej Mamy i rodziny pomogło mi to przetrwać. Nie ma nic piękniejszego niż wtulające się dzieciaki w matczyną pierś :D. Opanowałąm nawet karmienie bliżniaków jednoczesne :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja powiem bez ogrodek NIE CHCIALAM KARMIC PIERSIA bo dla mnie akurat to nic przyjemnego , pomijajac fakt iz rzeczywiscie nie mialam prawie pokarmu to uwazam ze przy blizniakch jezeli chcesz miec choc chwilke dla siebei i domu musisz karmic butla. Ja kompletnie nie wzobrayam sobie dwojki dzieci caly czas wiszace mi na cycu. Ale to tylko moje zdanie i ni wejestem jakas okrutna matka bez serca tylko realistka myslaca o wszystkich aspektach. To Tyle :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Oj dziewczyny nie krzyczcie tak :zł:
Ja miałam pokarmu jak na lekarstwo pomimo wielu sposobów ciągnełam go do pól roku dokarmiając cały czas Nan-em i jestem pełna podziwu dla mam które miały tyle sił do walki o pokarm mimo walki z maluszkami, ale nie potępiam tych którym sie nie chciało bądź nie udało, każda z nas wybier to co jest dla niej i jej rodziny najlepsze.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hmmmmmmmmmmmm.. Ja karmilam ile karmilam i ... nic nikomu do tego :!: :D :D :D Nie czuje sie gorsza matka dlatego, ze nie wytrzymalam roku lub 2 lat... :wink: :wink: :wink: i specjalnego podziwu do takich mam tez nie czuje... :wink:

Pamietam obrazek sprzed lat... Na jednym z przyjec byla kobieta z dzieckiem ok. 1,5 rocznym. No i to dziecko w pewnym momencie podeszlo do mamy rozpielo jej bluzke, wyciagnelo cyca i sobie ciagnelo... na przyjeciu... Sielski obrazek :?: Sorki ale nie dla mnie... :roll:

Ale... co my tu za wywody tworzymy...
Takich wywodow bylo juz duuuuzo, temat-rzeka a pytanie watku bylo zupelnie inne :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja karmiłam przez pierwszy miesiąc, dzieci za dużo nie ciągnęły i musiałam dokarmiać. Walczyłam dzielnie, pomagali mi wszyscy łącznie z wynajętą konsultantką laktacyjną, ale musiałam skapitulować. I gdyby nie dziewczyny na tym forum pewnie przypłaciłabym to depresją, bo byłam już bardzo blisko.
Twims pewnie masz rację pisząc że matka wyprodukuje tyle mleka ile potrzebują dzieci, ale każda z nas ma inną sytuację życiową, inne dzieci o różnych temperamentach (moje nie chciały czekać aż się ta druga najje, nawet gdy próbowałam przystawiać je jednocześnie), każda z nas wybrała to co dla naszych dzieci i dla nas najlepsze.
A to co piszesz to brzmi mi bardziej jak cytaty z propagandowej ulotki poradni laktacyjnej, niż zwierzenia mamy bliźniaków.
Każda z nas jest wystarczająco dobrą matką dla swoich dzieci i nie musimy nic nikomu udowadniać. I karmienie nie ma tu nic do rzeczy, nie trzeba nas pouczać, wiemy co najlepsze dla naszych dzieci.

ObrazekObrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Przepraszam wszystkie, które poczuły się urażone. Może faktycznie potraktowałam Was niesprawiedliwie. Chyba naprawdę miałam dużo szczęścia. Sorry oops:
Temat wątku, to : Jak długo karmiłyście piersią? więc zaskoczyło mnie, że dziewczyny piszą głównie o karmieniu butlą. Jeszcze raz sorki. Popieram naturalne karmienie. Karmiłam 1,5 roku. Po 6 miesiącach zaczęłam wprowadzać inne pokarmy.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC [letni]