Dzisiaj jest wt cze 25, 2019 6:34 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Szpitale, lekarze, położne - opinie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

30 marca rodziłam w szpitalu w Pyskowicach i jestem nawet zadowolona.
Poród trwał 5 godzin. Rzeczywiście personel bardzo miły ale namęczyłam się okropnie i nie obyło się bez lewatywy, cewnikowania, i peknięcia krocza :roll:
Jednakże ja miałam wrażenie że podczas porodu nikt się mną tam nie interesował i tylko położna (bardzo miła) zaglądała od czasu do czasu a ja wyłam z bólu.
Potem jak się nieco pokomplikowało to zebrało się chyba z 2 lekarzy i położne.

Opieka po porodzie super i położne i pielęgniarki bardzo miłe i przyjaźnie nastawione.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny mam pytanie do tych, które rodziły w Pyskowicach - czy orientujecie się jakie mają doświadczenie przy porodach z ułożeniem miednicowym (pośladkowym)? u mnie niestety taki sie szykuje. Chodzi mi o to czy sugerują cc czy raczej poród naturalny? Ja wolałabym uniknąć cc. Z góry dziekuję za odpowiedzi, na które czekam z niecierpliwością (niewiele czasu mi zostało !) jak będę "po" cała i zdrowa to opiszę wrażenia (oby pozytywne) :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

marzenka, w SR proponuja cwiczenia, ktore pomagaja dzieciaczkowi prawidlowo sie ulozyc. Ale jesli maluch nie zrobi fikolka to robia cc i taka praktyke znajdziesz w wiekszosci, jesli nei we wszystkich szpitalach.

najlepiej zrobisz jak zadzwonisz sobie na oddzial i pogadasz od serca z poloznymi (a najlepiej z Wiesia Domin)

iska

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Iska bardzo dziekuję za odpowiedź. Co do tych ćwiczeń to właśnie je "testuję" - oby poskutkowały. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

trzymam kciuki!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a więc zgodnie z tym co powiedziałam przystępuję do "opisu wrażeń". 4 czerwca trafiłam do szpitala prawie rodząc - lekarz przyjmujący zrobił mi usg - okazało się, że mały się nie obrócił - moje "wygibasy" na nic. Ponadto stwierdził, że dziecko jest duze i mogę mieć problemy z urodzeniem - szczerze mówiąc sugerował cesarkę. Zgodziłam sie na nią. Moment po badaniu pękł mi pęcherz płodowy - poszły wody, a raczej prysnęły zalewając całą łazienkę - niestety były zielone. Tak więc zrobiono mi cesarkę - najważniejsze, że Miłoszek urodził się zdrowy. Co do opieki to raczej wszyscy bardzo mili z wyjątkiem właśnie lekarza, który mnie przyjmował(dr Śliwka) - jestem spoza powiatu i na dodatek trafiłam w czasie strajku i miałam wrażenie, że gdyby nie to, że miałąm skurcze co 3 min i poszły mi wody to odesłałby mnie w swój rejon!!!! Poza nim reszta świetni - szczególnie przypadł mi do gustu dr Ksieżarek - super gość! Ogólnie jestem zadowolona wyszłam w 5 dobie po porodzie, ale dziwię się dziewczynom, które są gotowe zapłacić by mieć cesarkę!!!! ja mam za sobą poród naturalny i cesarkę - mam porównanie - tego drugiego nigdy wiecej!!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

GRATULACJE! Miloszku witaj na swiecie!
a dr ksiezarek prowadzil moja ciaze i udalo nam sie z nim rodzic. wspanialy lekarz! polecam kazdej kobiecie!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Droga Isko,

Serdecznie gratuluję dzieciątka.
Ponieważ pochodzę z Gliwic, chciałabym rodzić w Pyskowicach. Termin mam na 15 października. Koleżanki z pracy polecały mi również poród z Panią Wiesią. Nie wiem jednak, jak wygląda taka współpraca formalnie, tzn. czy coś się spisuje na papierze, czy ustala słownie. O jakiej kwocie można mówić itd. Bardzo bym Cię prosiła o informację.

Mam jeszcze pytanie dotyczące szkoły rodzenia przy szpitalu pyskowickim. Czy rzeczywiście jest ona darmowa? Jak długo trwa i w którym tygodniu radziłabyś mi się zacząć?

Bardzo Ci dziękuję i pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Berenika pozwolę sobie odpowiedzieć Ci na pytania które zadałaś Isi. Razem przechodziłyśmy SR w Pyskowicach i rodziłyśmy w podobnym czasie. Ja również z Panią Wiesią.

SR trwa 5 tygodni (5 spotkań po 2 godziny). Miałam termin na koniec marca, a SR rozpoczęliśmy w styczniu. Jeśli do porodu zostaje np 6 tygodni to i tak warto iść, wtedy część spotkań "od końca" odbędziesz z inną grupą, a początkowe z inną. WARTO iść! Położna fajnie nastawia do porodu, uczy oddychania itp.

Co do p. Wiesi - mój poród rewelacyjny. Też bez golenia, lewatywy i z minimalnym nacięciem (koniecznym, bo córcia owinięta była pępowiną), trwał niecałe 4h. Wspominam fantastycznie. Nie ma formalności, podpisywania, p. Wiesia jest położną z powołania. Wszytsko ustala się słownie, najlepiej skontaktować się z nią 2, 3 tygodnie przed porodem, zwykle ma jeszcze jakieś wskazówki, które potem ułatwiają poród.
Serdecznie polecam! POzdrawiam.

http://www.marcowki.yoyo.pl/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bardzo serdecznie Ci dziękuję za wskazówki. Czy przed porodem ustalałaś wszystko przez telefon, czy też spotkałaś się z Panią Wiesią? Mogłabyś jeszcze wspomnieć o sumie pieniężnej, jaka może wchodzić w grę?

Jeszcze raz dziękuję

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bereniko,

z Wiesia dobrze jest umowic sie min 3 tyg przed porodem. Zbada Cie i powie co dalej. Jesli chodzi o wynagrodzenie, to Wiesia nie pobiera oplaty za porod z nia. Nie powie Ci zadnej sumy, a na pytanie ile, odpowie - ja tego nie robie dla pieniedzy, mnie utrzymuje maz :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny ja się wybieram do gliwic.Czy któraś tam rodziła.mam zagrożoną ciąże przedwczesnym porodem cały czas w łóżku,do szpitala sie nie moge dodzwonić,numer na ich stronie jest nieaktualny.A nie mam pojecia co ze sobą wziąść do szpitala i co dla dzidzi.Jak ktoś sie orjetuję proszę piszcie :(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Widze że nikt sie tam nie wybiera.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

patitka pisze:
Widze że nikt sie tam nie wybiera.

ja sie wybieram , a na kiedy masz termin??, musisz wziąć dla siebie najpotrzebniejsze rzeczy , koszule do porodu , bo to co oni ci dadzą daj spokój, a dla dzidzi , pampersy , chusteczki nawilzane, krem do pupci, kilka pieluch tetrowych, ubranka, rozek, kocyk ewentualnie, do picia dla ciebie tylko woda niegaz, podpaski takie pieluchowe, koszule takie jakie masz, , tylko niezapomnij o dokumentach , a szczególnie , karta ciązy , dowód osobisty i aktualne badania , łącznie z gr krwi, hm , to chyba tyle jak mi się coąś przypomni to napiszę ! :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj [/b]malinka77
Termin mam na 7 sierpnia,a Ty na kiedy,może sie spotkamy.Dzięki za informacje pozdrawiam i życvzę powodzenia :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej dziewczyny.Ja chce rodzic w Zabrzu na Traugutta.Czy moze Ktos ma jakies info na ten temat? jestem nowa na forum i nie wiem jak sie tu poruszac.Termin na 25.10 wiec jeszcze chwile mam.Pozdrawiam wszystkie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

patitka pisze:
Witaj [/b]malinka77
Termin mam na 7 sierpnia,a Ty na kiedy,może sie spotkamy.Dzięki za informacje pozdrawiam i życvzę powodzenia :D

ja mam dopiero na 3 pazdziernika , takze chyba nici z tego , ale nic straconego , napisz po porodzie jak było w szpitalu, a gdzie chodzić do gina??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chodze na W.Niedzwiedzicy do Monzera Masri.Daleko nie mam,no i ginekolog sympatyczny,troskliwy wszystko wytłumaczy,z każdym problemem i zapytaniem mogę dzwonić do niego na komórke.

A Ty jak sobie radzisz?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

patitka pisze:
Chodze na W.Niedzwiedzicy do Monzera Masri.Daleko nie mam,no i ginekolog sympatyczny,troskliwy wszystko wytłumaczy,z każdym problemem i zapytaniem mogę dzwonić do niego na komórke.

A Ty jak sobie radzisz?

a dobrze , ja chodzę do dr Maksymowicz na zubrzyckiego

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witajcie

ja tez bede rodzic w gliwicach, chcialam w katowicach boguziccah, ale maz ma taka prace ze boje sie ze go w tym czasie niebedzie. a gliwice blizej...jak cos zostaje taxi:). chodze do doktora adama rajperta, ktory tez pracuje w tym szpitalu w gliwiccah. jestem zadowolona z niego. termin mam na 16-go sierpnia...a ze lekarz moj ma urlop od 10-go powiedzial zebym sie niemartwila...jak cos mam pisac sms kto ma dyzur z lekarzy :)

pozdrawiam.....

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Szpitale, lekarze, położne - opinie

Strefa czasowa UTC [letni]