Dzisiaj jest pn maja 27, 2019 12:40 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Każda z nas spodziewała się bezsennych nocy, kiedy pojawi się dziecko. Tymczasem już w czasie ciąży wiele z nas cierpi na bezsenność. Symptomy fizyczne takie jak różne bóle, skurcze mięśni nóg, ruchy płodu, duży brzuch, jak również stany emocjonalne, jak niepokój i smutek mogą zakłócać sen. Jak radziłyście sobie z bezsennością w tym szczególnym czasie?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

magda333 a w którym tygodniu ciąży jesteś? ja tak miałam na początku i naprawdę z każdą nocą było coraz gorzej, spać nie mogłam, chodziłam na spacery, sprzątałam itp. ale i tak w nocy spać nie mogłam, tylko z boku na bok się przekręcałam :/ 2,3,4 w nocy to standard był ( a i w dzień też nie spałam) ale tak od ok. 20 tygodnia zupełnie jest inaczej, bez problemu zasypiam i dość szybko - fakt ostatnio o 3.30 jeszcze nie spałam, ale to taki jednorazowy epizod był, bo głowa mnie bolała, a jak już przeszło to dziecko bardzo ruszało się w brzuchu i też spać nie mogłam dalej :D

22,2tc-480g
26,2-833g
29,2-1295g
30,2-1600g
33,1-2345g
35,1-2550g
36,0-2830g
37,2 - 2900g

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Nie jestem w ciąży, mówię to z własnego, niedawnego jeszcze doświadczenia. W początkowej fazie w zasadzie spałam jak suseł, poza epizodycznie zarwanymi nocami. Im większy brzuch, tym coraz trudniej było mi spać. Nie potrafiłam znaleźć sobie pozycji do spania.

Offline Wyświetl profil  

Mnie to najgorzej nie dawały spać skurcze, a potem juz było niewygodnie w każdej pozycji.

Offline Wyświetl profil  

kilka nocek zawalonych i człowiek sam się przyzwyczaja

Offline Wyświetl profil  

Ja już jestem prawie na samej końcówce, ale nie mogę spać jakoś od końca 5go miesiąca, mega męcząca sprawa, na początku pracowałam na komputerze w nocy, jednak męczyło mnie to i nie mogłam się skupić, próbowałam czytac książki ale oczy mi odpadały, jak oglądałam filmy to budziłam męża, eh więc w końcu wpadłam na pomysł, że zacznę robić na druach :P: wiem, że brzmi śmiesznie, ale serio to najlepsze zajęcie jakie mogłam sobie znaleźć, uspokaja mnie tak, że po gdzinie jestemw stanie zasnąć :)

Offline Wyświetl profil  

ja również miałam takie problemy juz na ostatnie 2 miesiące, boże spać nie umiałam...

Offline Wyświetl profil  

Ja też tak miałam... nie raz jak się obudziałm o 2-3 w nocy to do rana nie mogłam spać. Głównie pod koniec ciązy tak było/

Offline Wyświetl profil  

Na pewno przyczyny tego są różne,warto jednak skupić się też na tym na czym śpimy,na jakim materacu,czy jest on odpowiednio dobrany do naszego ciała,naszej sylwetki.Nie zdajemy sobie sprawy z tego,ze odpowiedni materac to ważna sprawa.Spory wybór materacy najwyższej jakości znajdziemy na ...
możemy u nich zakupić materace sprężynowe,piankowe czy lateksowe.

Offline Wyświetl profil  

W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w specjalne gadżety do spania dla kobiet w ciąży, ciepłe mleko lub picie melisy też pomaga.

Offline Wyświetl profil  

Pomocy! Moja żona nie może spać w nocy ze względu na rozejście spojenia łonowego. Ma poduszkę do spania dla ciężarnych, ale ona nic nie daje. Przekręcić się w nocy z boku na bok to jakaś masakra, żona prawie płacze, jak musi zmienić stronę, ledwo sypia. Już nie mam pomysłu, jak mógłbym jej pomóc a jeszcze dwa miesiące przed nami! Może zmiana materaca by coś zdziałała? Jak myslicie?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]