Dzisiaj jest pt gru 15, 2017 12:57 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Basen w ciąży

Czy Wy mamusie, te obecne lub dopiero przyszłe chodziłyście lub chodzicie na basen? Ja postanowiłam w ramach relaksu pochodzić troszkę, popływać, odprężyć się. Pytałam lekarza czy to bezpieczne, nie odradził, wręcz przeciwnie. Jedynie kazał się nie forsować i uważać na infekcje bo każda potencjalna infekcja może mieć wpływ na ciążę. Jestem w 5 miesiącu. Może polecacie jakieś konkretne zajęcia, ćwiczenia. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nie wiem jak na basenie na który chodzisz ale często te większe organizują jakieś zajęcia właśnie dla ciężarnych pań, możesz spróbować się popytać czy u Ciebie coś takiego jest. Moja przyjaciółka chodziła na coś podobnego, basen dużo jej dał, trochę mniej stresu, rozluźniła się, przy okazji i tak obciążony kręgosłup trochę odpoczął, mięśnie pleców mniej przestały jej dokuczać. Trzeba tylko uważać na basenie, ślisko, ostrożnie żeby się nie wywrócić i najlepiej chodzić rano, woda po nocy oczyszczona, odfiltrowywana. No i uważać na grzybicę i bakterie, profilaktycznie unikać takich głupich błedów, jak chodzenie bez klapków czy siadanie na ławkach tam jest mnóstwo drobnoustrojów.

Offline Wyświetl profil  

Właśnie są takie zajęcia jakie opisujesz ale niestety czasowo mi nie odpowiadają :( I zostaje ćwiczyć samej ;) To super jednak wiedzieć, że rzeczywiście basen coś daje i efekty przekładają się na prawdziwe życie. Co do pleców, bardzo chętnie bym pozbyła się tych bóli, czasem nawet dotkliwiej dają o sobie znać. No raz miałam już taką chwilę za szybko wyszłam i prawie bym fiknęła gdybym nie złapała się barierki, ale to z własnej głupoty, na to trzeba bardzo uważać, do tamtej pory, chodzę z prędkością ślimaka. Myślisz, że po takiej chlorowanej wodzie jest szansa na jakieś infekcje? To wszystko nie ginie? No bo posadzka, prysznice, wiadomo siedlisko zła najgorszego.

Offline Wyświetl profil  

A tam, samej też jest wiele fajnych ćwiczeń do robienia. Pooglądaj sobie nawet na youtube, wrzucają filmiki z takich zajęć. A co do infekcji - niestety na basenie o to łatwo i chroniłabym się na wszelkie możliwe sposoby. Szczególnie miejsca, którym długi kontakt z wodą i dropnoustrojami nie służy np uszy nasze babskie sprawy czy stopy.

Offline Wyświetl profil  

No tak, masz rację. Ale uszy? Jak chronić uszy na basenie, masz na myśli zatyczki?

Offline Wyświetl profil  

Jeśli lubisz i umiesz pływać w zatyczkach to pewnie! Ja np bardzo nie lubię zatyczek, jakoś czuję się za bardzo oderwana od świata w nich. Natomiast używam po pływaniu sprayu osuszającego, który jakby nie patrzeć swoją funkcję do tej pory spełniał należycie bo ucho suche i żadne choróbsko się nie przypałętało ;)

Offline Wyświetl profil  

To też fajny pomysł, podrzuciłabyś mi nazwę tego specyfiku?

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

U mnie w mieście na basenie robią właśnie zajęcia dla ciężarnych. Całkiem często je widuję i muszę przyznać, że wygląda to super. Mamusie wyglądają na bardzo zrelaksowane i takie które dobrze się bawią.
Ja na pewno będę chodzić do oporu, uwielbiam basen i nie wyobrażam sobie żebym mogła odpuścić. Z maluszkiem też będę śmigać, zarażę go pasją do pływania :D

Offline Wyświetl profil  

Elkawariatka pisze:
To też fajny pomysł, podrzuciłabyś mi nazwę tego specyfiku?

Nazywa się AD40 i można kupić w aptece, nie polecam zdecydowanie Dolphiner - już po kilku minutach od użycia miałam uczucie rozgrzania i palenia w uchu.

Tsama pisze:
U mnie w mieście na basenie robią właśnie zajęcia dla ciężarnych. Całkiem często je widuję i muszę przyznać, że wygląda to super. Mamusie wyglądają na bardzo zrelaksowane i takie które dobrze się bawią.
Ja na pewno będę chodzić do oporu, uwielbiam basen i nie wyobrażam sobie żebym mogła odpuścić. Z maluszkiem też będę śmigać, zarażę go pasją do pływania :D

No właśnie, tak jak wspominałam o mojej przyjaciółce, super sprawa ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Jak byłam w ciąży z córką to regularnie chodziłam na basen. Poźniej niestety zaniedbałam pływanie, ze względu na brak czasu.
Szczególnie w 3 trymestrze pływanie pomagało mi, kiedy zaczęły pojawiać się bóle pleców.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]