Dzisiaj jest czw paź 17, 2019 9:03 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Stworzyłam ten temat aby nie zakładać kilkunastu na temat kupek.
Piszmy tutaj o nich ;)
Podaje linki do starych tematów o kupkach. Można poczytać a kontynuujmy tutaj.
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=2536
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=32134
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=30750
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=28544
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=28769
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=27322
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=19904
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=20242
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... 16&start=0
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=30073
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... 34#3460734

Ostatnio zmieniony pn paź 13, 2008 8:52 pm przez dagi, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Po małym przemeblowaniu w wątkach, wklejam swoje pytanie jeszcze raz :)

Witam

Zostałam odcięta chwilowo od swoich zaufanych lekarzy, a mamy z Lucką taki mały kupkowy problem:

Lucka 4 dni temu zaczęła robić dużo kupek. Normalnie robiła 1-2 dziennie, a teraz nagle 8 :shock: Czasem to nie była kupka, tylko raczej taki mokry bączek.

Kupki zielonkawe - zapewne Nutramigen nadaje ten piękny kolorek - niektóre lekko śluzowate. Nie wszystkie były rzadkie, część była papkowato-ziarnista (piękne opisy :wink:). Po każdym jedzeniu można spodziewać się kupki lub mokrego bączka.

Przez ten okres jadła w miarę normalnie, żadnych wymiotów. Podawałam więcej herbatki - a raczej wody z kilkoma granulkami - żeby się bidula nie odwodniła.

W ciągu ostatniego tygodnia nie wprowadzałam żadnych nowości. Nutramigen + zupka jarzynowa. Przez 3 dni nie podawałam zupki, dzisiaj nie wytrzymałam i podałam jarzynową i ......kupka się zagęściła, Lucka przestała cisnąć po każdym posiłku. Nie wytrzymałam, bo Pierdzioszka jest straszną szkapiną - 2 tygodnie temu 5 miesięcy i 5700g.....

Jak napisałam chwilowo nie mogę poradzić się fachowca(urlopy), więc postanowiłam skorzystać z porady doświadczonych mamuś.

Czy mam się martwić, gnać do lekarza - pediatra z przychodni odpada - czy np. przyczyną mogą być wyrzynające się ząbki :?: Dwie dolne jedynki już ma.

Aha, gorączki nie było :!:

Dzięki za rady :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jasne, ząbki mogą być przyczyną luźniejszych kupek.
Proponuję po prostu, najzwyczajniej w świecie, podać małej probiotyk (np. 2 tygodnie) i poobserwować. Jeśli śluzowe kupki będą się utrzymywać, będzie można zastanawiać się dalej. Ale skoro mała wciąga nutramigen i od tygodnia nic nowego, to wątpię, by mogła to być alergia.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam!
mój skarb skończył 6 -cy.wprowadziłam do jego diety marchewkę po niej robi zwarte twarde kupy kolor czerwono-brazowy,brzoskwinie,kupa zielonkawa rzadka.gruszki williamsa podobnie kupa lekko rzadka.do picia podaje wedlug wskazan lekarki bebilon pepti 2 w zwiazku z alergia.sama martwie sie tymi zielonymi kupami i tymi ''kolorowymi po marchewce.dodam ze juz od 3-mca synek mocno trze dziasla ale zebow do dzis nie widac.slyszalam ze moze to byc objaw alergii no i wychodzacych zebow :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Niemowlęta w wieku 2 - 3 miesięcy pchają ręce do buzi i często mylone jest to z ząbkowaniem. Ale to normalny etap rozwoju. Dzieci w tym wieku poznają wszystko oralnie, a zaczynają to poznawanie od rączek. Ma to znaczenie również dla dalszego rozwoju dziecka, ponieważ penetrowanie buzi rączkami, odczula jamę ustną, dzięki temu dziecko łatwiej przyjmuje potem łyżeczkę i stałe pokarmy.

Gruszki williamsa luzują kupę, to jeden z produktów przydatnych przy zaparciach. Natomiast zielona kupa po brzoskwini może zastanawiać. Dlatego lepiej jej nie podawać jakiś czas i spóbować ponownie. Może to być chwilowa nietolerancja. A po marchewce te barwy to raczej normalna sprawa. Zwłaszcza, że marchew zapiera, więc dziecko może mieć problem z wydaleniem tej kupy od razu i stolec po prostu ciemnieje.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam!
dziękuję za odpowiedz. teraz jetem '' na etapie'' wprowadzania glutenu.niestety wszystkie kaszki jakie znalazłam w sklepach typu pati max czy akpol wszystko dla dziecka to mieszanki lub kaszki bezglutenowe dlatego kupie zwykła kaszke manne w sklepie spozywczym i wprowadze zgodnie z zaleceniem 2-3gr. w mleku. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

O czym świaczą bardzo rzadkie kupki u dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moje malenstwo ma 9 tyg. i martwia mnuie jego kupki,sa lekko brazowe a teraz coraz czesciej zielone i maja babelki w sobie oraz nie przyjemnie pachna.czasami widze w nich tak jakby niteczki krwi.maly robi ich okolo 5-6 w ciagu doby.zawsze po nocmym karnieniu strasznie sie prezy i steka po 2-3 godz,a potem jak juz zrobi to istna eksplozja. juz nie wiem co o tym myslec?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moniasz - ja byłam przerazona jak zobaczyłam własnie taką kupke z niteczkami krwi u mojej córki (miała ok 3 m-ca) i od razu pobiegłam do lekarza. Lekarz obejrzał kupkę i zapytał mnie co ostatnio nowego wprowadziłam do swojej diety (bo córka jest karmiona piersią). Okazało sie, że 2 dni wczesniej na śniadanie zjadłam trochę jajecznicy. Lekarz powiedział, ze te niteczki krwi to objaw alergii pokarmowej na zjedzoną przeze mnie jajecznice.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

juz sama nie wiem co o tym wszystkim myslec?dzis rozmawialam o tych niteczkach z babka powiedziala ,ze tak moze sie zdazyc gdyz maluch prezy sie podczas robienia kupki i nie powiennam sie tym przejmowac.tylko ze mi serce peka jak widze jak sie meczy z ta kupka.

Offline Wyświetl profil  

karmię tylko piersią- jem w zasadzie tylko gotowanego kurczaka, ryż, troszke nabiału, jabłka, chleb z drobiowa wędliną, sałatę...generalnie NIC co by mogło młodemu szkodzić...i mamy problem:
że kupki u takiego malucha moga byc nawet co kilka dni wiem, ale.... maluch strasznie się pręży, zlości się, w czasie jedzenia puszcza bączki....
serducho mi się kroi, gdy on tak placze:-((
Dodam, że mały ma katarek i gdy mierzymy gorączkę ( termometr w pupę) zwykle potem kupka "idzie"
Tylko, że ja nie chce ciagle tym termometrem mu pomogać. Wiem, że tak nie można:-(
Piję od wczoraj herbatke koperkową ( ja- mama) ale na małego wcale to nie działa.
Jak moge maluszkowi pomóc??
Proszę o radę doświadczone mamy!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moniasz zielone, pieniste kupy z krwią to objaw alergii, rzadziej zakażenia bakteryjnego.
To że dziecko się pręży przy kupie to normalne w tym wieku. To tzw. dyschezja, przejściowe zaburzenie polegające na tym, że dziecko czuje parcie na stolec ale zwieracze się nie rozluźniają. Powinno minąć do ok 3 m-ca.

a-wro masaże brzuszka - pełną dłonią, ruchy takie, jakbyś chciała ugniatać ciasto od boku do boku. Delikatne doginanie kolan do brzucha. Ostatecznie kawałek czopka glicerynowego.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Xezbeth dzięki za radę z probiotykiem :) Podawałam przez dwa tygodnie Dicoflor. W międzyczasie wprowadziłam mięso, owoce i czasem dodaję 1-2 miarki kaszki ryżowej do mleka. Teraz Pierdzioszka robi 2 kupki dziennie bez większego wysiłku, rzadziochy się skończyły - piękna zielonkawa papa 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Też się muszę zastosować do własnej rady :roll: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kurde dziewczyny nie wiem co juz mam o tym myslec moj maluch(10 tyg) od jakis 2 tyg. robi zielone kupki czasami sa takie pieniste a czasami znajduje w nich jakby niteczki krwi.malego karmie piersia.uwazam na to co jem.maly ma lekkie kolki czy moze to byc od tego.podaje mu gripe water-moze to po tym?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Powinnaś to skonsultować z pediatrą.
Krew w kale (+zielony kolor, +pienistość) może oznaczać alergię, ale może też oznaczać zakażenie bakteryjne ukł. trawiennego.
Co jesz?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a dzis do tego zobaczylam w jednej kupce tak jakby bialy sluz,juz jestem przewrazliwiona.oddalamprobke na badanie i czekam teraz na wynik.
co ja jem:piers z indyka(smazona w postaci kotletow lub gulaszu)ale jadla smazone juz od ponad miesiaca,chleb bialy, margaryne,dzem,banany,wedline,soki pomaranczowe i woda niegazowana,kasze,ziemniaki.dodam ze wszystkie te skladniki jadlam od samego dnia porodu.z nabialu zrezygnowalam aby wykluczyk min skaze bialkowa zero mleka ,jogurtow itp.
a czy moze byc tak ze maly robi kupki bo jest przyziebiony.ostatnio troche czesciej "psika" katerku raczej nie ma,choc czasem zdaza mi sie wyciagnac jakies wynalazki z jego noska.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Alergia na poszczególne produkty może pojawić się nagle, nawet jeśli coś jadłaś od dawna. A jesz rzeczy, które są potencjalnymi alergenami ;)
Takiej kupy nie wiązałabym z przeziębieniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nasz Kordianek robi kupkę raz na 3-4 dni.Pani doktor mówi,że dopóki robi sam,mimo iż się meczy to jest dobrze.Głównie jest na piersi,ale podaje mu też przeciery (z domowych warzyw).Muszę jednak marchewkę podawać w małych ilosciach,bo ona kupkę stwardnia.A surowa marchewka rozrzedza.Od dwóch dni podaje Kordiankowi sok z jabłek.Ponoc ma pomóc na kupkę.Nie chcę walczyc z czopkami na razie,bo mi szkoda małej dupki;)
A co do diety moniasz,to ja bym na Twoim miejscu wyeliminowała wszelkie cytrusy i soki.Albo pić naturalne,alebo może rumiankowe,albo koperkowe herabtki.Zawsze to zdrowiej dla Dzieciatka :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ci lekarze mnie rozbrajaja,kazdy mnie zwodzi i mowi ze to normalne i ze malemu nic nie jest.ale na chlopski rozum skoro kupka na zielono od ponad 2 tygodni to cos mu musi byc..rozmawialam z polska polozna i ona podejrzewa ze maly moze miec jakas bakterie w jelitkach.a ja wciaz czekam na wyniki i zyje w niepewnosci.zrezygnowalam z sokow teraz tylko woda zobaczymy czy to poskutjuje,ale dzis znowu zrobil na zielono.jak sie wkurze to chyba do polski polece z malym.bo szkoda i jego meczyc i mnie samej.ci tutejsi lekarze znaja sie jak "swinia na gwiazdach"!!!!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC [letni]