Dzisiaj jest pt gru 06, 2019 1:56 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Kiedy pierwszy ząbek?
3 miesiące i wcześniej 5%  5%  [ 20 ]
4 - 5 miesięcy 29%  29%  [ 116 ]
6 - 7 miesiąc 33%  33%  [ 133 ]
8 - 9 miesiąc 23%  23%  [ 92 ]
10 - 11 miesiąc 8%  8%  [ 32 ]
12 miesięcy i więcej 2%  2%  [ 9 ]
Liczba głosów : 402
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Jestem ciekawa, kiedy waszym dzieciom wyszedł pierwszy ząbek i jakie objawy temu towarzyszyły?Adi ma 8 miesięcy i zero ząbków..ostatnio miał gorączkę 40 st przez 2 dni i tak na prawdę łudziłam się, że to już..Niestety..
Zębów zero..ale i tak wszystko jemy? Podobno, jeśli zęby wyjdą później będą zdrowsze..I czy to prawda, że jeśli nie wyjdą do roku, to trzeba nacinać dziąsełka?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Pierwsze słyszę o nacinaniu dziąsełek :shock: :? Gdzie ty to usłyszałaś??? Zresztą jak ząbek jeszcze nie wychodzi to po co nacinać??? Mojej córce wyszedł pierwszy ząbek jak miała 10 miesięcy, a synkowi jak miał 6 :D Dzisiaj właśnie odkryłam górną jedynkę, więc mamy już 3 ząbki. Ale znam dzieci którym ząbki wychodziły dopiero w 13, 14 miesiącu :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Najlepsze zeby maja ci, ktorym wychodza jak najpózniej:). Michał jeszcze nie mam i wcale nie chcę by juz mu rosły. Pierwszy ząb zamowiłam mu u wrózki na 14 lutego. Mam nadziję, ze damy radę:)

Ostatnio zmieniony śr lis 21, 2007 7:55 pm przez SIGMA, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kacperkowi pierwszy ząbek wyszedł dokładnie w 6miesiącu życia,a drugi parę dni później :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u mojej zabka zauwazylam jak miala 6 miesiecy i 5 dni :D

http://www.olka.upd.pl

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

o nacinaniu usłyszałam od szwagierki, jej najstarsza córka(chyba 9 czy dziesięć lat) też nie miała ząbków i jak poszli do lekarza, to powiedział, że jak do roczku nie wyjdą, do będzie trzeba nacinać..Nie wiem czemu ale tak sobie myślę, że może wtedy są dziąsła za twarde i mogą np. rosnąć w innym kierunku do buzi czy co?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Frankowi pierwszy ząbek wyszedł jak miał 4.5 mca, drugi kilka dni później - faktycznie, z perspektywy czasu tymi ząbkami już potrafię wytłumaczyc jego 1-tygodniowe marudzenie, i cały czas na rączkach, ale noce przesypiał ładnie i nie płakał. przy drugim ząbku dostał Viburcol w pupke po 1-godzinnym płaczu i było ok. Calgel tez sie dobrze sprawdził - smarowałam jak tylko widziałam że coś mu nie pasuje ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Koniec 8 miesiąca jeden , a następne 3 w 9 miesiącu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

u nas pierwszy zabek pokazal sie 17 lipca a 18 lipca jula miala rowno 6 miesicy , kolejny po ok 2 tyg pozniej teraz ma 10 miesiecy i 6 zebow :P :P :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Oskarkowi pierwszy ząbek wyszedł w wieku 9 miesięcy. Na kolejne czekaliśmy ponad miesiąc. A teraz idą jeden za drugim :roll: Nigdy nie słyszałam o nacinaniu dziąsełek :shock: Jak dla mnie głupota totalna :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Filipkowi pierwszy ząbek wyrósł 14-tego pażdziernika, a miał wtedy 8-mcy i 11 dni, drugi pojawił się za trzy dni :lol: W tej chwili wypatrujemy górnych jedynek ale póki co puchy :P

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Natalce pierwszy ząbek (dolna jedyneczka)wyszedł dokładnie w dniu kiedy skończyła 7 miesięcy. 17 dni później przebił się drugi. Te pierwsze dwa ząbki wyszły praktycznie bezobjawowo. Natomiast marudzenie i stan podgorączkowy pojawił się po 9 miesiącu jak zaczęła wychodzić górna jedynka. O tym że im później wychodzą zęby tym są mocniejsze to też słyszałam. Zresztą na swoim przykładzie mogę potwierdzić że ja mam słabe i często muszę chodzić do dentysty a pierwszy wyszedł mi jak miałam 4,5 miesiąca.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pierwsze dwa zabki pojawily sie miedzy 8 a 9 miesiacem dwie dolne jedynki :D

Obrazek
"Dziecko to czastka Nieba na ziemi"..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
autoban (PW) regulamin forum pkt.20

mojej Angi zabek pojawil sie tydzien temu tj 4,5 mca bez zadnych objawow, zauwazony przypadkowo wiec moze juz pare dni go miala :lol:
czekamy na kolejne poki co nic nie widac :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kinia miał 8 miesięcy jak wyszedł jej pierwszy ząbek. Pierwsze słysze o nacinaniu dziąsełek :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Niekoniecznie zeby które wyjdą później są mocniejsze. Mojej starszej córce pierwszy wyszedł ajk miał 3,5 m-ca a na 8 miała już wszystkie mleczne.
I do dzisiaj nie miała jeszcze żadnego zepsutego. Wypadają jej bo przyszedł czas na stełe :D
A młodszej na 8 wyszedł dopiero pierwszy.

Jak dzieci potrafią sie róznie rozwijać?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Też pierwsze słysze o nacinaniu dziąseł ale też i o tym że im później tym zdrowsze :shock: :shock: zdrowe zęby to i geny ale przedewszystkim higiena i odpowiednia dieta a nie to w którym miesiacu dziecku wyjdą.
My pierwsze dwie jedynku mielismy w 7 mc potem poszły 4 na raz jedynki i dwójki górne ,spora gorączka katar i infekcja gardła ,teraz szykują sie dolne dwójki i trójki bo ślina leci hektolitrami

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U nas ząbków jeszcze brak, ale Patrycja ślini się na potęgę, w nocy strasznie marudzi, dziąsła ma bardzo opuchnięte, no i oczywiście wszystko gryzie, niestety stan ten trwa już od prawie 3 miesięcy a zeba jak nie było tak nie ma :cry:
Też pierwsze słyszę, zeby nacinać dziasła :shock: ale pediatra powiedziała nam, ze zeby powinny wyjść przed roczkiem, jak nie to wtedy bedziemy się martwić i podejmować jakieś działania- jakie nie wiem moze to nacinanie :evil:
I chciałam jeszcze napisać, ze im później wyjdą zeby tym zdrowsze to jakaś bzdura. Mi zeby wyszły jak miałam ok. 4-5 mies. Mam wszystkie zęby zdrowe, nigdy ani w mleczakach ani w stałych nie miałam ani jednej dziurki :lol: a swoje latka już mam. Za to mojemu m zeby wyszły jak miał 10-11mies. i od samego początku ma dziurawe, słabe zeby. Więc ja osobiście nie widzę związku między wiekeim a zdrowiem zebów :lol: I zgadzam się z santajka, ze zdrowie zebów zależy głownie od genów i oczywiście od higieny :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Gabrysi pierwszy ząbek wyszedł dokładnie w dzień, w którym kończyła 9 miesięcy, następny tydzień później. I do tej pory ma tylko te dwa :D Ślicznie z nimi wygląda :D Słyszałam, że na pierwszy ząbek można czekać do 18 miesiąca, a później trzeba iść do lekarza, niestety nie wiem do jakiego.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dokładnie na 5 miesięcy stuknęła dolna jedynka o łyżeczkę :)dwa tygodnie później druga, a po czterech miesiącach dopiero kolejne, cztery praktycznie na raz....
Oj działo się działo....

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC [letni]