Dzisiaj jest wt sty 26, 2021 4:57 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Przymierzam sie do zakupu pieluszek wielorazowych, ale jak na razie kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac. Mam wrazenia, ze im wiecej czytam tym mniej wiem. Bardzo prosze o pomoc

-ktore pieluszki polecacie
-jakie elmenty pieluszki kupic (otulaczek, wkladka, pielucha wlasciwa) i w jakich ilosciach
-jeden rozmiar pieluchy na caly okres pieluchowania- czy taki system sie sprawdza, czy maluchowi jest w tym wygodnie
-czy takie pieluszki czesto przeciekaja

mam wielka nadzieje ze ktoras mama podpowie :lol:
z gory dziekuje

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a znalazłaś inne forum na którym ktokolwiek słyszał o tych pieluszkach?
ja sama nie używam (znaczy dzieć) ale wiem gdzie mozna dużo informacji znaleźc..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a że nie można chyba takiego linka wrzucic, choc to tematyka zwiazana z forum :roll: to pozostaje wyszukiwarka :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

karolaola tez uwazam, ze tu sie zbytnio nie dowiesz, ale szukaj na forach chustowych. tam duzo mamusiek odrzuca pieluszki jednorazowe na rzecz wielorazowych. ja pierwszy raz sie z tym zetknelam wlasnie tam. ja osobiscie nie jestem przekonana do tego typu pieluszkowania ale kazdy moze miec wlasne poglądy.

a po zmianie regulminu chyba mozna wkleic taki link. nie jest to przeciez reklama, no i potrzeba wklejenia odnosnika wynika z rozmowy. co na to mod? bo zamiast krecic to bysmy mmie od razu pokazalay gdzie szukać wiedzy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W Belgii pieluszki wielorazowe sa polecane, a jak kupisz to gmina oddaje za nie pieniadze (w koncu to dobre rozwiazanie jesli chodzi o srodowisko). Bylam na spotkaniu apropo takich pieluszek i sama tez mam dwa rozmiary.
Genralnie pieluszek wielorazowych jest mnostwo rodzajow. Kazdy rodzaj ma plusy i minusy. Jedne sa w jednym kawalku, inne maja 2 kawalki, jedne schna szybko inne wolniej.
Generalnie jestem zwolenniczka pieluch wielorazowych. Sa one wygodne. Z tym ze szybko sa mokre jak Maluch nasiusia, ale tez daje o tym znac ze mu mokro. Pupa sie nie odparza (przynajmniej mojemu synkowi nic nie jest). Ale przez to ze czesciej trzeba je zmieniac to i potrzeba ich wieksza ilosc, albo czesciej prac.
Ja nie wiem jak sie nazywja pieluchy ktore ja mam bo zostaly nam wypozyczone z wszystkimi rzeczami dla dzieci od rodziny.
Jak masz konkretne jakies pytania to sprobuje odpowiedziec.

Obrazek

[*] Aleks - 22 tydz - 23.06.2007

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Odświeżam wątek, ja też mam zamiar używać pieluszek wielorazowych. Mogę dla zainteresowanych podać linki do sklepów. Mojego starszego syna wychowałam na tetrze i nie było to skomplikowane, ani specjalnie męczące, wbrew temu co się słyszy. Kiedy teraz oglądam dostępne opcje i to jakie są udogodnienia to myślę, że będzie to jeszcze łatwiejsze niż wtedy.

Przymierzam się do wersji ekonomicznej - tj. pieluszki muślinowe (tetrowe) plus otulacze PUL. Będę też próbować prac w orzechach indyjskich. Zastanawiam się nad wykorzystaniem klasycznej tetry, bo słyszałam, że z racji tego, że ogromna większość mam używa pampersów - tetra się zdegenerowała - tzn. jest cieńsza i mniej trwała. Na razie zamówiłam 25 sztuk, do tego zamówię pewnie tę lepszą tetrę ze sklepu z otulaczami i porównam.

Chętnie wymienię się doświadczeniami z innymi mamami ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc, jestem zaiteresowana pieluszkami wielorazowymi. Czy ktos z doswiadczeniem moze pomoc i odpowiedziec na kilka pytan?
Np. jaki rodzaj wybralyscie, ile jest potrzebne na poczatek?

Prosze o pomoc!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

temat stary...pytam z ciekawosci...Ile za mam deklarujacych uzywanie pieluszek wielorazowych faktycznie takich pieluszek uzywalo? :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

_Lilith_ pisze:
temat stary...pytam z ciekawosci...Ile za mam deklarujacych uzywanie pieluszek wielorazowych faktycznie takich pieluszek uzywalo? :D

Czesc Dziewczyny,
ja uzywam pieluszek wielorazowych.. tyle ze nie mieszkam w PL...
Dziecko ma 10 mcy....
Najtansza opcja to pieluszki+ otulacze.. tylko ze tetra jest slaba.. kupilam pare w Pl... i sie nie sprawdza ...
Uzywam Pieluszki+ otulacze, oraz pieluszki wielorazowe z wkladka wyciagana.... oraz pieluszki all in-one.... Wszystkie sie fajnie uzywa.... nie mam problemu z zadnymi....najtanasze sa pieluszki + otulacze a najdrozsze sa oczywiscie all in one....
... uzywam otulacze Imse Vimse, Thristies, oraz tutejsze produkowane lokalnie...
Jestem bardzo zadowolona... Piore pieluchy co 3-4 dni.... jedyny mankamanet to to... ze przy pieluchach wielorazowych trzeba zawsze brac pod uwage fakt, ze nie kazde spodnie beda fajnie lezaly na takiej duzej pupie :), wiec jeans na ogol odpadaja... i onsies tez musza byc dluzsze..... poza tym.... proszki do prania powinny byc bardzo eko..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

niebieski motylek a ile takich pieluszek potrzeba do codziennego urzytku?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja tez uzywam, deklarowalam i slowa dotrzymuje juz dwa lata, dla mnie to nawet wygodniejsze sie wydaje niz uzywanie jednorazowek, chociaz mysle ze to juz kwestia przyzwyczajenia akurat. Uzywam AIO i kieszonek, Bum Genius, Fuzzi Bunz oraz Gro Baby system. Mam okolo 55 pieluch piore taz w tygodniu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mamy które używaja tych pieluszek, na czym to polega? Tzn za kazdym razem jak przewijacie malucha to do tego otulaka coś się wkłada? i czy wszystkie te warstw sa wielokrotnego użytku? Myślę że jest to duża oszczędność na zwykłych pamperach tzn chodzi mi o kasę. No i co z kupkami? wyskrobujecie je z tych pieluszek?? bo nie wyobrazam sobie prać tych pieluch z klockiem w środku, chodzi mi o takiego rzadziocha.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

używam od ponad roku :)

My kupe do nocnika robimy wiec nie musze spłukiwac nic z pieluchy.
Uzywam pieluszek typu kieszonka i formowanki + otulacz - wszystko to jest wielorazowe. Poza tym Hania sygnalizuje wiec czesto jest tak ze idzie nam jedna pielucha dziennie tylko - na szczescie mamy nianię które reaguje i często odbieram Hankę w tej samej pieluszce w której ja przyprowadziłam i jest ona sucha ciągle :)

a i piorę co drugi dzien - dorzucam pieluchy do zwykłego prania.

odczułam tez ulgę po kieszeni nie ma co ukrywac. A jak sie odpieluchujemy to te co mam mogę sprzedac :)

niedrogie mozna kupic np na allegro np u miniunka62, farfallina

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej my też używamy wielorazowych.
Mój maluch ma niecałe 3 tygodnie.
U nas w użyciu głównie pieluszki formowane + otulacz oraz składane (tetra, frota bambusowa, pieluszki muślinowe) + otulacz

DEMOLKA pisze:
Mamy które używaja tych pieluszek, na czym to polega? Tzn za kazdym razem jak przewijacie malucha to do tego otulaka coś się wkłada? i czy wszystkie te warstw sa wielokrotnego użytku? Myślę że jest to duża oszczędność na zwykłych pamperach tzn chodzi mi o kasę. No i co z kupkami? wyskrobujecie je z tych pieluszek?? bo nie wyobrazam sobie prać tych pieluch z klockiem w środku, chodzi mi o takiego rzadziocha.

Dokładnie - przy każdym przewinięciu wkłada się czystą, suchą pielusię do otulacza. (Chyba że używasz pieluszki tzw. kieszonki albo AIO tzn. All In One - przewinięcie i cała pieluszka do prania - one mają warstwę nieprzemakalną zszytą z warstwą chłonną).

W przypadku dziecka, które nie robi rzadkich kupek bezpośrednio przy pupie możesz położyć na pieluchę specjalny papierek i hop kupę z tym papierkiem do sedesu (niektórzy stosują kawałek mikropolaru w tym celu - wtedy sama kupa a zabezpieczenie do prania).

Nasze noworodkowe kupy są jeszcze bardzo rzadziutkie i dlatego wsiąkają w pielusie - po zmianie kupę wypłukuję zimną wodą, wykręcam pielusię i do wiaderka - jak się uzbiera tych pieluszek odpowiednia ilość to do wrzucam do pralki.
W wiaderku nie powinny stać dłuzej niż 2 dni.

No i nie wiem czy wiecie, ale oprócz pieluszek wielorazowych oferowanych przez koncerny (na zachodzie to całkiem dobrze rozwinięta gałąź) jest w PL (w innych krajach też) kilka dziewczyn zajmująca sie szyciem takich pieluszek na zamówienie. Szyte pielusie jakością zwykle nie odbiegają od tych "sklepowych". Chyba ze dziewczyna jest początkująca - wtedy najprostsze wzory i niezbyt drogie materiały - ale cenowo konkurencyjnie bardzo.

Offline Wyświetl profil  

Korzystam już od jakiegoś czasu i świetnie się sprawuje - jedna z najlepszych jak na pieluszki wielorazowe na rynku jak dla mnie obecnie.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC [letni]